2015-2016 I-II. félév
Bilak Krystyna
Dokumentarizmus III.
Konzulens: Pecsics Mária
TELEPÍTÉSI TÁVOLSÁG
Sorozatomban az embert az élő természettel személyesítem meg. A természettel való együttélés szimbolikus jeleit keresem, ahol az ember és a növényvilág azonos tulajdonságai tűnnek fel. A természet ábrázolásán kívül az ember, mint hasonló létélményben részesülő egyed, illetve mint a környezet alakításában résztvevő, vagy hiányzó komponens jeleník meg különböző általa konstruált tárgyi elemek vagy jelenségek által. A mindennnapjainkból kiragadott szeletek a saját helyzetünk megértéséhez segítenek. A organikus formák asszimilációja, illetve kitörése, azok megformált, illetve elhanyagolt jegyei az emberi jellemvonásokra emlékeztetnek.
Bilak Krystyna
Stúdiógyakorlat II.
Konzulens: Vékony Dorottya
Bilak Krystyna
Kreatív fotótervezés I.
Konzulens: Károly Sándor Áron
APOKRIF
Eddigi életem során keresztény hitben nevelkedtem és aszerint éltem, mindenfajta világelképzelésem szorosan Istenhez kötődött. Felnőtté válásom folyamata később kezdődött, mint a legtöbb fiatalnál.
A titkosan magamban rejtett kérdések a világ, az Isten és a valósággal kapcsolatban most bontakoztak ki. Egy más kulturális környezetbe kerülve tudtam teljesen magamra hagyatkozni, megismerni gátlásaimat, elkezdeni szabadon gondolkodni.
Személyiségbeli változásaim, a hitem megkérdőjelezése és a berögzült élettípustól való eltérés késztetett arra, hogy kutassak a válaszok után. A képek által vizsgálom, hogy mit jelent mai énemnek az Istennel való kapcsolat, hogyan változott az értékrendem, megpróbálok rájönni az érzéseim forrásaira. Keresem azokat a pontokat, melyek által átalakult az Istenhez való kötődésem. Arra szeretnék rájönni, hogy hogyan tudom a gyerekkori őszinte hitemet egy olyan életszakaszba emelni, amelyben most vagyok.
Bilak Krystyna
Kreatív fotótervezés II.
Konzulens: Gyenis Tibor
Hogyan fogjuk fel a dolgokat? Mi alapján szortírozzuk, mi alapján rendszerezzük? Mi alapján döntjük el, hogy a vatta az puha? A személyes élményre való visszautalással tudunk biztosak lenni e állításban.
Mi az amit látunk? Hasonlóságok tükröződése minden amit megtapasztalunk? Mindegyik kép mögött egy másik kép van.
Miért akarunk egy dologban funkciót találni? A valamiről való nem tapasztalás nem sejthető. Ha meglát anyukám egy filmszárító csipeszt nem fogja tudni mi az, de megpróbálja hasonlítani valamihez.
Sorozatom talált és újra rendezett helyzetek, kísérletezések, forma- és fénytanulmányok, melyek bepillantást engednek egy saját univerzumot felépítő folyamatba.